افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

راه های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

میگن عشق بدون صمیمیت معنا نداره، قبول دارید؟ شما از چه راهکارهایی برای افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی استفاده می کنید؟ آیا جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می کنند اگر به شریک عاطفی خود بی توجهی کنند؛ رابطه پایدارتر و موفقی خواهند داشت؟ اگر همینطور است باید دیدگاه خود را نسبت به صمیمت و پایداری روابط عاطفی تغییر دهید. در غیر این صورت دیر یا زود رابطه شما با مشکلات جدی مواجه می شود و به پایان می رسد. ایجاد صمیمیت در رابطه عاطفی در یک صورت می تواند ساده و امکان پذیر باشد؛ آن هم در صورتی است که از راهکارهای اصولی استفاده کنید. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی راه های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

روش های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

روش های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

کسانی که یک رابطه عاطفی را شروع می کنند در چند دسته مختلف قرار می گیرند. دسته اول کسانی هستند که برای تفریح، خوش گذرانی و صرف وقت یک رابطه را آغاز می کنند.

دسته دوم را نیز کسانی تشکیل می دهند که برای فرار از تنهایی و پیدا کردن یک گوش شنوا برای شنیدن دردهایشان یک رابطه عاطفی را شکل می دهند.

دسته سوم نیز متعلق به کسانی است که واقعا دوست دارند با شریک عاطفی خود یک رابطه موفق را آغاز کنند و هر کاری که برای افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی نیاز باشد را انجام می دهند. متاسفانه اغلب همین افراد دسته سوم از راه های درست و اصولی ایجاد صمیمت در رابطه مطلع نیستند و به همین علت از خواسته خود دور می شوند. پس بهتر است با راه های افزایش صمیمت در روابط عاطفی آشنا شوید. از جمله مهم ترین راهکارهای کمک کننده به این موضوع می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

شریک عاطفی خود را با دیگران مقایسه نکنید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای پایداری رابطه عاطفی خود انجام دهید و در عین حال شخصیت، اعتماد به نفس و عزت نفس شریک عاطفی خود را نیز تخریب کنید؛ مقایسه او با دیگران است. شریک عاطفی شما؛ خوب یا بد، انتخاب خودِ شماست، پس حتی اگر قصد پایان دادن به رابطه را نیز دارید، نباید او را با کسی مقایسه کنید.

برای اطلاع از ویژگی های زنان کاریزماتیک بر روی لینک کلیک کنید.

احساسات خود را ابراز کنید

درست است که کارهای خوب شما نشان دهنده علاقه تان به شریک عاطفی است، ولی همه انسان ها چه زن و چه مرد به شنیدن جملات محبت آمیز هم نیاز دارند.

برای افزایش صمیمت در رابطه عاطفی؛ به موقع و به اندازه کافی به صورت کلامی، احساسات خود را ابراز کنید.

شریک عاطفی خود را تحسین کنید

برخی افراد آنقدر تصورات اشتباه را در ذهن خود نهادینه کرده اند که تصور می کنند شریک عاطفی آن ها فقط باید دوستت دارم را به زبان بیاورد، برایشان هدیه بخرد و غیره، در حالی که یک شریک عاطفی بالغ که درک درستی از رابطه دارد؛ فرد مقابل را برای موفقیت های کاری، تحصیلی، هنری، ورزشی و غیره تحسین می کند. به این ترتیب رابطه بستری برای صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف می شود و صمیمیت میان زوجین افزایش می یابد.

بلوغ عاطفی مهارتیه که شمارو در رابطه ی عاطفی خاص و متمایز میکنه

احترام را رعایت کنید

تکنیک های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

هر انسانی به رعایت احترام نیاز دارد، روابط عاطفی که طرفین آن ها به این موضوع بی توجه هستند؛ پایدار نخواهد بود. شاید استفاده از کلماتی که نه چندان محترم نیستند برای مدت زمانی کوتاه باعث شوخی و خنده طرفین رابطه شود، ولی قطعا در بلندمدت نتایج معکوسی به همراه خواهد داشت. اوه اوه عجب نکته ای بود!

در مورد خواسته ها و مشکلات صحبت کنید

فراموش نکنید شریک عاطفی شما علم غیب ندارد که در کسری از ثانیه از خواسته یا مشکلات شما مطلع شود بدون اینکه کلمه ای را به زبان بیاورید. قطعا صحبت کردن در مورد خواسته ها و مشکلات یکی از بهترین راه های افزایش صمیمت در رابطه عاطفی است و نباید از آن غافل باشید.

برای اطلاع از نحوه تشخیص رابطه اشتباه بر روی لینک کلیک کنید.

خودتان باشید

برای اینکه بتوانید از شروع یک رابطه لذت ببرید، در کنار شریک عاطفی خود به آرامش برسید و میان شما صمیمیتی وصف نشدنی شکل بگیرد؛ باید خودتان باشید. نقش بازی کردن و دور شدن از آنچه که هستید؛ اعتماد به نفس و عزت نفس شما را از بین می برد و به مانعی برای ایجاد صمیمیت تبدیل می شود.

به شریک عاطفی خود اعتماد داشته باشید

بهتر است شکاک بودن بی مورد، بی علت و پایه و اساس را کنار بگذارید و به شریک عاطفی خود اعتماد داشته باشید.

بدون شک افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی با بی اعتمادی در تضاد است و هیچ وقت در کنار یکدیگر قرار نمی گیرند.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، جادوی جذابیت و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

قدردانی کنید

راه های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی

یکی از مهم ترین عواملی که به افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی کمک می کند، نشان دهنده توجه طرفین رابطه به یکدیگر است و در نهایت باعث افزایش پایداری رابطه می شود؛ قدردانی کردن است. شما باید قدردان کارهایی که شریک عاطفی برایتان انجام می دهد، احساسی که ابراز می کند و توجهی که نسبت به شما دارد باشید و فراموش نکنید قدردانی کردن هیچ لطمه ای به عزت نفس شما وارد نمی کند، اابته در صورتی که شریک عاطفی تان از قدردانی شما سوء استفاده نکند.

به اندازه کافی وقت صرف کنید

فراموش نکنید شریک عاطفی تان بدهکار شما نیست که برایش وقت صرف نمی کنید و تصور می کنید او تا ابد در این رابطه باقی می ماند، چون شما را دوست دارد. اتفاقا بی توجهی و عدم صرف وقت یکی از مهم ترین دلایل به پایان رسیدن روابطی عاشقانه ای است که هنوز هم میان طرفین آن ها علاقه ای وجود دارد، پس بهتر است حواستان را جمع کنید!

برای اطلاع از مفهوم و نشانه های بمباران عشق بر روی لینک کلیک کنید.

کارهای مشترک انجام دهید

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید برای افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی انجام دهید؛ انجام کارهای مشترک است. بهتر است با شریک عاطفی خود کارهای مشترکی که اتفاقا هر دو نفر هم به آن ها علاقه دارید را انجام دهید. مطلب سنگین نبود که؟

خلاصه مطلب

اگر رابطه عاطفی شما در ساده ترین حالت ممکن شکل گرفته است و تصور می کنید اگر رابطه را به حال خود رها کنید، همانطور پایدار باقی می ماند؛ سخت در اشتباه هستید. برای پایداری روابط به افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی نیاز دارید و برای تحقق این هدف هم باید کارهایی موثر انجام دهید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، آداب معاشرت و جذابیت کلام می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *