ایجاد روابط پایدار

عوامل ایجاد روابط پایدار در زندگی

می گویند دلدادگی سخت تر از دوست داشته شدن می باشد که درست است. بسیاری از ما معتقدیم که پیدا کردن عشق و شریک عاطفی مناسب، نهایت خوشبختی است اما این اشتباه رایج و تاریخی را برای یکبار هم که شده فراموش کنیم. پیدا کردن شریک عاشقانه خود یک اتفاق خوشایند است اما بدانید که ابتدای راه هستید. اگر راه های تثبیت رابطه را بدانید، فراز و نشیب های یک رابطه عاطفی برای شما غیرمنتظره و ناخوشایند نخواهد بود. با ما همراه باشید تا در مورد راه هایی با شما صحبت کنیم که به ایجاد روابط پایدار شما کمک کند. برای آشنایی بیشتر با این راهکارها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مهمترین عوامل ایجاد روابط پایدار

مهمترین عوامل ایجاد روابط پایدار

1. نقشه هایی را که برای رابطه ترسیم کرده اید دور بریزید.

به عبارت دیگر، یک رابطه را برنامه ریزی نکنید. اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد همه چیز آنطور که انتظار داشتید پیش نمی رود. با این کار ناخواسته به رابطه ای پایان می دهید که می توانست خیلی خوب باشد. برخی از بهترین روابط بین افراد، روابطی هستند که خودجوش و بدون برنامه هستند. بنابراین برای رابطه خود برنامه ریزی نکنید بگذارید عشق به سمت شما بیاید.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی عشق هوشمندانه بر روی لینک کلیک کنید.

2. از خودگذشتگی داشته باشید

همه ما اشتباه می کنیم. این واقعیت تلخ زندگی است. اگر واقعاً قدر شریک عاطفی تان را می دانید، باید او را به خاطر اشتباهاتی که می کند ببخشید. کینه توزی نسبت به طرف مقابل برای رابطه سمی است و مسمومیت رابطه چیزی نیست که آن را پایدار نگه دارد. کینه ها و ابهامات را فراموش کنید و افکار سمی را از خود دور کنید.

3. قدم به قدم پیش بروید

برای ایجاد روابط پایدار، باید تلاش گروهی داشت. اگر می خواهید رابطه تان دوام بیاورد، انتظار نداشته باشید که شریک زندگیتان همیشه ابتکار عمل برای ابراز احساسات خود را به دست بگیرد. رابطه زن و مرد یک جاده دو طرفه است و اگر فقط یک طرف بروید به زودی به پایان آن خواهید رسید.

4. زمان زیادی را با هم بگذرانید

قبل از عروسی، زمان زیادی را با هم بگذرانید تا یکدیگر را بشناسید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا طرف مقابل برای شما مناسب است یا خیر. زمان خود را به کافی شاپ و گفتگوهای تکراری محدود نکنید، بلکه سعی کنید در این مواقع خود را عمیقا بشناسید. با گفتگو و برقراری رابطه صمیمانه با یکدیگر آشنا خواهید شد. اگر نتوانید این کار را انجام دهید یا نتوانید آن را یاد بگیرید، رابطه شما دوام نخواهد داشت.

برای اطلاع از راه های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

5. با طرف مقابل سازگار شوید

سازگاری با طرف مقابل راهی برای ایجاد روابط پایدار

نباید انتظار داشته باشید که طرف مقابل در تمام عقاید، نظرات و سلیقه های خود مانند شما باشد. شاید در مورد برخی دیدگاه های مذهبی یا سیاسی با او اختلاف نظر داشته باشید و بخواهید رابطه را قطع کنید اما پایان دادن به رابطه عاطفی به این دلایل کار معقولی نیست مگر اینکه اختلافات فرهنگی و مذهبی حل شود. البته این مشکل پیچیده است و اگر مشکل جدی و عمیقی دارید از مشاور مرتبط کمک بگیرید. اگر اختلافات سطحی هستند و قابل حل هستند که اتفاقاً یک مشکل کاملاً طبیعی در یک رابطه عاطفی است، آنها را حل کنید و به شریک زندگی خود و علایق او احترام بگذارید.

6. پیگیر علاقه مندی های خود باشید

وجود شباهت ها در هر دو طرف، به غنی شدن زندگی و لذت بیشتر از آن کمک می کند اما واقعاً اگر هر دو طرف دقیقاً علایق یکسانی داشته باشند، آیا زندگی خیلی یکنواخت و خسته کننده نخواهد بود؟ داشتن تفاهم و تشابه در هر مسئله ای لازم نیست. شما با عشقتان در مورد چیزهایی صحبت خواهید کرد که او از آنها بی خبر است و او چیزهایی را با شما در میان می گذارد که شاید قبلاً حتی فکرش را هم نمی کردید.

7. رقابت نکنید

زندگی زناشویی رقابت نیست. به همین دلیل نیازی به کسر امتیاز از طرف مقابل نیست. به بیان بهتر، اگر کار خوبی برای طرف مقابل انجام می دهید یا به هر نحوی به او کمک می کنید، نیازی نیست شیپور را دست بگیرید و هر جا می توانید اعلام کنید که من به کسی کمک کرده ام و فلان کار را انجام داده ام. زمانی که طرف مقابل مرتکب اشتباهی شده یا شما از دست او عصبانی هستید، همین امر صادق است. لازم نیست همه چیز را به سمت او پرتاب کنید تا راحت باشید. این احتمالا یکی از مهم ترین دلایل یک رابطه شکست خورده است. هیچ‌کس نمی‌خواهد مسابقه زندگی را از دست بدهد، بنابراین طرف مقابل را سرزنش می‌کند و اینجاست که جدول برمی‌گردد و همه چیز به پایان می‌رسد.

برای اطلاع از نحوه تشخیص رابطه اشتباه بر روی لینک کلیک کنید.

8. خودآگاهی را تمرین کنید

وقتی وارد یک رابطه می شوید، معمولاً سعی می کنید هر کاری که می توانید انجام دهید تا طرف مقابل را خوشحال کنید. نکته اصلی اینجاست، تا زمانی که ندانید چه چیزی شما را خوشحال می کند، نمی توانید دیگران را خوشحال کنید. به همین دلیل است که باید خودآگاهی را تمرین کنید تا بدانید چه چیزی دوست دارید و خودتان را خوشحال کنید. همین کار را انجام دهید تا به فردی تبدیل شوید که زندگی شما لایق آن عشق است.

9. به دنبال شخصیت بهتری از خود باشید

به دنبال شخصیت بهتری از خود باشید

روی نقاط قوت شخصیت خود کار کنید که شما را به فرد بهتری تبدیل می کند. انجام این کار در یک رابطه آسان است زیرا رابطه همیشه فرصت هایی را برای اعمال نقاط قوت شخصیت مانند وفاداری، مهربانی و اعتماد فراهم می کند.

10. یکدیگر را تشویق کنید

مطمئناً دوست ندارید کسی دست و بالتان را ببندد و شما را از انجام برخی کارها و رسیدن به آرزوهایتان باز دارد. پس حتماً یکدیگر را برای رسیدن به اهدافتان تشویق کنید.

11. از خود انتقاد نکنید؛ راه حل ها را برای یکدیگر بیاورید

اگر مشکلی در رابطه شما وجود دارد و شریک عاطفی تان برای مشاوره و راهنمایی به شما مراجعه می کند، به او مشاوره دهید که چگونه مشکل خود را حل کند. او را به خاطر کاری که انجام داده و باعث ایجاد مشکل شده سرزنش نکنید.

برای اطلاع از ویژگی های زنان کاریزماتیک بر روی لینک کلیک کنید.

12. از یکدیگر تعریف کنید

تعریف از یکدیگر کار ساده و مفیدی است. با این کار به شریک عاطفی تان نشان می دهید که واقعاً از او قدردانی می کنید. از تغییرات ظاهری وی خوشحال باشید و این خوشحالی و مراقبت را به او نشان دهید. نحوه ابراز احساسات در یک رابطه بسیار مهم است. به موفقیت های حرفه ای یکدیگر افتخار کنید و به دیگران اعلام کنید که به او افتخار می کنید.

13. به حریم خصوصی احترام بگذارید

به حریم شخصی احترام گذاشتن

گذراندن وقت با شریک زندگیتان کمک زیادی به ایجاد روابط پایدار می کند اما نباید فراموش کنید که برای پایداری یک رابطه باید هرازگاهی فضا و زمان کافی را برای خود و شریک عاطفی تان بگذارید. به این ترتیب، هر کدام فردیت خود را حفظ می کنید (و خودآگاهی را تمرین می کنید) و کمی دلتنگ یکدیگر می شوید. به یاد داشته باشید که زیاده روی نکنید و اصل این است که شریک زندگی شما با شما احساس تنهایی نکند.

14. تشکر کنید

تشکر کردن از همدیگر یکی از قوانین طلایی ایجاد روابط پایدار است.

“عزیزم دستت درد نکنه”؛ چهار کلمه ساده که می توانند معجزه کنند. با این کلمات به او می فهمانید که از او قدردانی می کنید. اگر احساس می کنید طرف مقابل برای تلاش شما ارزش قائل نیست، آیا به رابطه خود با او، ادامه می دهید.

15. اشتباهات خود را بپذیرید

برای همه ما بارها پیش آمده که هر چقدر هم که دوست داشته باشیم، باز هم نمی توانیم تظاهر به بی گناهی کنیم. باید اشتباه خود را بپذیریم، غرورمان را زیر پا بگذاریم و به عشق زندگیمان بگوییم: عزیزم، تقصیر من بود. من واقعا متاسفم. اگر شریک عاطفی تان واقعاً تو را دوست داشته باشد، تو را خواهد بخشید.

برای اطلاع از مفهوم و نشانه های بمباران عشق بر روی لینک کلیک کنید.

16. آنچه را که فکر می کنید بگویید

اگر واقعاً نیاز دارید در مورد چیزی با شریک عاطفی خود صحبت کنید، درنگ نکنید و آن را با او در میان بگذارید. اگر فردی محتاط هستید و چیزهایی را برای خود نگه می دارید و می خواهید روزی او شما را درک کند، بدانید که لزوما اینطور نیست و ممکن است به ضرر شما تمام شود.

17. رمانتیک بمانید

رمانتیک بودن، روشی برای ایجاد روابط پایدار

مردان باید بیشتر از زنان به این نکته توجه کنند. مردان فکر می کنند که عاشقانه بودن فقط مربوط به دوران نامزدی و قبل از ازدواج است. قرارهای عاشقانه را با هم ست کنید. شبی خاطره انگیز را به او هدیه دهید. هر کاری که می توانید انجام دهید، هر چقدر هم که ساده باشد، تا او احساس کند ملکه زندگی شماست. این یک مرحله بسیار مهم در ازدواج شما است.

18. به دوستانش احترام بگذارید

اگر واقعاً از دوستان شریک عاطفی تان خوشتان نمی آید، بهتر است این بی علاقگی به آنها را در دل خود نگه دارید و اصلاً آن را اعلام نکنید. لازم نیست آنها را دوست داشته باشید اما حداقل در طول مدت رابطه به آنها احترام بگذارید.

19. مهربان باشید

مهربان بودن به اشکال مختلف ظاهر می شود. گاهی دستش را گرفته، گاهی با موهایش بازی کنید و گاهی او را در آغوش بگیرید و ببوسید. فرقی نمی کند طرف مقابل مرد باشد یا زن. هر دو طرف باید این نکات را رعایت کنند. البته اگر ایجاد روابط پایدار برای شما مفید باشد.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، جادوی جذابیت و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

20. مودب باشید

رعایت ادب، یکی از قوانین طلایی زندگی است. وقتی با شریک عاطفی خود هستید همیشه مودب باشید. اینها نکاتی است که باید به آنها توجه کنید. نکات زیادی برای ایجاد روابط پایدار وجود دارد. ممکن است رعایت همه آنها برای شما سخت باشد اما وقتی به ارزشی که طرف مقابل برای شما دارد فکر می کنید، رعایت برخی موارد کوچک برای شما دشوار نخواهد بود. از هر کسی که در یک رابطه طولانی مدت بوده است بپرسید. او به شما خواهد گفت که این رابطه شیرین و خوب را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *