تشخیص رابطه سالم از سمی

روش های تشخیص رابطه سالم از سمی

آیا در حال حاضر در یک رابطه عاطفی حضور دارید؟ به نظرتان رابطه شما یک رابطه سالم است یا سمی؟ اگر در آینده رابطه ای را شروع کنید، می توانید سالم یا سمی بودن آن را تشخیص دهید؟ متاسفانه اغلب کسانی که وارد رابطه عاطفی می شوند نحوه تشخیص رابطه سالم از سمی را بلد نیستند. به همین علت اگر با یک رابطه سمی مواجه باشند؛ نمی توانند آن را تشخیص دهند و در نتیجه چند ماه یا چند سال از وقت ارزشمند و احساس خود را صرف پرداختن به یک رابطه سمی خواهند کرد. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی راه های تشخیص رابطه سالم از سمی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه تشخیص رابطه سالم از سمی

نحوه تشخیص رابطه سالم از سمی

همانطور که گفتیم وقت، احساس و حتی حفظ شخصیت و عزت نفس شما ارزشمندتر از آن است که آن ها را در یک رابطه سمی، هدر دهید. متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که حتی اعتمادشان را نسبت به دیگران به خاطر بودن در یک رابطه سمی از دست می دهند. به همین علت برای تشخیص رابطه سالم از سمی بهتر است چند سوال مهم از خودتان بپرسید و جواب هایی صادقانه مطرح کنید. از جمله مهم ترین سوالاتی که باید در این مورد مطرح کنید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

آیا در مورد مشکلات با هم صحبت کنید؟

آیا با شریک عاطفی خود در مورد مشکلات ایجاد شده، دغدغه ها یا حتی سوء تفاهم های شکل گرفته، صحبت می کنید؟ آیا سعی می کنید مشکلات خود را با صحبت و به صورت منطقی حل کنید، احساسات، هیجانات و قضاوت عجولانه را دخیل ندهید؟ اگر پاسخ این سوالات مثبت است، احتمال سمی بودن رابطه کم بوده و باید سایر جوانب را نیز بررسی کنید.

برای اطلاع از راه های افزایش صمیمیت در رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا در کنار یکدیگر آرامش دارید؟

آیا شما و شریک عاطفی تان از کنار هم بودن به آرامش می رسید؟ امنیت را به وضوح احساس می کنید؟ متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی حتی از بودن در کنار شریک عاطفی خود هم احساس امنیت نمی کنند و از یک رابطه عاطفی، فقط اسم آن را یدک می کشند. اوه اوه عجب نکته ای بود!

آیا همدیگر را درک می کنید؟

در رابطه عاطفی که حضور دارید آیا همدیگر را به خوبی درک می کنید؟ در مشکلات ایجاد شده به یکدیگر کمک می کنید یا اینکه خودتان هم تبدیل به یک درد می شوید؟ این مورد از انواع راه های تشخیص رابطه سالم از سمی می تواند باطن رابطه را به خوبی برایتان نمایان کند.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی عشق هوشمندانه بر روی لینک کلیک کنید.

آیا همدیگر را تحسین و تشویق می کنید؟

راه های تشخیص رابطه سالم از سمی

آیا شما و شریک عاطفی تان؛ همدیگر را برای کسب موفقیت های بیشتر، یادگیری مهارت های جدید و رسیدن به خواسته هایتان تشویق می کنید؟ آیا به خاطر موفقیت های کسب شده، یکدیگر را تحسین می کنید؟ اگر پاسخ این سوالات منفی است، احتمال سمی بودن رابطه شما، بسیار بالاست.

آیا برای آینده رابطه برنامه ریزی می کنید؟

برای اینکه بتوانید از پایداری و در عین حال سالم بودن رابطه عاطفی خود مطلع شوید، بهتر است به این سوال صادقانه پاسخ دهید؛ آیا شما و شریک عاطفی تان برای آینده رابطه، برنامه ریزی می کنید؟ آیا اصلا در مورد آینده با یکدیگر حرف می زنید؟ پاسخ این سوال می تواند روشن کننده خیلی از موضوعات باشد.

برای اطلاع از تاثیر پیام دادن در رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا مسئولیت پذیر هستید؟

یکی دیگر از راه های تشخیص رابطه سالم از سمی؛ بررسی مسئولیت پذیری است. آیا شما و شریک عاطفی تان در مورد یکدیگر و رابطه شکل گرفته، مسئولیت پذیر هستید؟ یا اینکه نه تنها از پذیرش مسئولیت شانه خالی می کنید، بلکه مسئولیت کارهایتان را هم به عهده نمی گیرید؟

آیا برای شادی همدیگر تلاش می کنید؟

به نظرتان شادی شما و شریک عاطفی تان برای همدیگر اهمیت دارد؟ تا به حال کاری برای شاد بودن یکدیگر انجام داده اید؟ به بیان دیگر اگر شریک عاطفی تان به افزایش شادی و انگیزه نیاز داشته باشد، خارج از اولویت های دیگر زندگیتان کاری برای او انجام می دهید؟

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، هوش کلامی و جادوی جذابیت می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

آیا با همدیگر همدلی می کنید؟

روش تشخیص رابطه سالم از سمی

آیا در اوج سختی ها، مشکلات و ناراحتی ها با یکدیگر همدلی می کنید؟ آیا خودتان را به جای هم قرار می دهید تا سختی هایی که فرد مقابل تحمل می کند را درک کنید؟ اگر این کارها را انجام می دهید باید به سالم بودن رابطه عاطفی تان امیدوار باشید.

آیا حریم شخصی دارید؟

متاسفانه اغلب مردم تصور می کنند کسانی که در یک رابطه عاطفی حضور دارند؛ دیگر حد و حریم شخصی ندارند، تمام کارهایشان به هم مربوط است و زندگی شخصی دیگر معنایی ندارد. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است و در موفق ترین رابطه ها هر یک از طرفین آن دارای حد و حریم شخصی هستند و به آن هم احترام می گذارند.

برای اطلاع از اهمیت و مفهوم وابستگی متقابل در رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا عزت نفس شما تقویت می شود؟

آیا می دانید منظور از عزت نفس چیست؟ کسی که خود را همانگونه که هست ارزشمند می داند؛ از عزت نفس بالایی برخوردار است. پس اگر عزت نفس شما و شریک عاطفی تان در رابطه شکل گرفته در حال افزایش است؛ پس رابطه سالمی دارید.

خلاصه مطلب

متاسفانه اغلب کسانی که یک رابطه عاطفی را شروع می کنند؛ نمی توانند سالم یا سمی بودن آن را تشخیص دهند. به همین علت ممکن است احساس، شخصیت و وقت خود را برای یک رابطه سمی تلف کنند. بنابراین با اطلاع از راه های تشخیص رابطه سالم از سمی می توانید از ایجاد مشکلات جدی که یکی از مهم ترین آن ها بی اعتمادی نسبت به دیگران و سایر رابطه های عاطفی است جلوگیری کنید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، جذابیت کلام و آداب معاشرت می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *