خوش فکری

تمرین های خوش فکری

بدون شک یکی از عواملی که تحت هر شرایطی بر زندگی ما تاثیرگذار است و در عین حال می تواند اثرهای مختلف منفی و مثبتی به جای بگذارد؛ فکر کردن است. افکار ما می توانند بر زندگی مسلط شوند و ما را از انجام کارهای مهم دور کرده یا اینکه باعث افزایش انگیزه شوند. بنابراین باید به فکر تقویت خوش فکری باشید تا بتوانید به خواسته های زیبایی که دارید برسید. خواسته هایی که در رویاهایتان به آن ها فکر می کنید، باعث ساختن یک زندگی ایده آل می شوند و به طور کلی اهداف شما هستند. خوشبختانه برای تقویت این نوع افکار، راهکارهای مختلفی وجود دارند ولی برای بهره مندی از مزایای آن ها باید وقت صرف کرده و تمرین کنید. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی روش های تقویت خوش فکری بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تمرین های خوش فکری

تمرین های تقویت خوش فکری

آیا می دانید برای رسیدن به موفقیت در زندگی به ایده پردازی نیاز دارید و این موضوع هم تحت تاثیر خوش فکری است؟ آیا می دانید بسیاری از افراد موفق در کنار مهارت هایی که کسب کرده اند، به خوبی فکر کرده و از خلق ایده های جدید به موفقیت رسیده اند؟ پس فراموش نکنید زندگی شما بیشتر از آنچه که تصور می کنید، تحت تاثیر افکارتان هستند. بدون شک هر کسی می تواند به نوبه خود فکر کند، ایده پردازی کرده و از قدرت خلاقیت خود استفاده کند. بنابراین باید در کنار سایر کارهایی که برای پیشرفت در زندگی انجام می دهید، خوش فکری را نیز تمرین و تقویت کنید. از جمله مهم ترین روش ها برای تقویت این عامل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

با افراد خلاق و با انگیزه معاشرت کنید

به جای معاشرت با افراد بی انگیزه ای که تصور می کنند خلاقیت داشتن یکی از ویژگی های همسایه است و قرار نیست آن ها خلاق باشند، بهتر است با افراد با انگیزه و خلاق معاشرت کنید. به این ترتیب کمال هم نشینی در شما اثر می کند و به فکر استفاده از قدرت خلاقیت خود خواهید بود. دیدی چی شد؟

برای اطلاع از مفهوم تفکر استعاره ای بر روی لینک کلیک کنید.

از افکار منفی دور باشید

ذهن قدرت پردازش هر نوع فکری اعم از مثبت و منفی را دارد و این خود شما هستید که به ذهن اجازه پردازش یکی از این افکار را می دهید. از طرفی پردازش افکار منفی یکی از موانع خوش فکری است. بنابراین باید از پردازش افکار منفی جلوگیری کرده و ذهن را برای پردازش افکار مثبت و ایده پردازی آماده کنید.

از تاثیر مدیتیشن غافل نشوید

اگر می خواهید ذهن خود را برای فکر کردن به موضوعات جدید، سازنده و مثبت آماده کنید؛ بهتر است از تکنیک های مدیتیشن استفاده کنید. به این ترتیب بر ذهن خود مسلط شده و هر زمان که بخواهید، به موضوعاتی مثبت فکر خواهید کرد.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی هوش هیجانی بر روی لینک کلیک کنید.

مثبت اندیشی را تمرین کنید

تقویت خوش فکری

به نظر شما کسی که نسبت به اکثر موضوعات زندگی خود و دیگران بدبین است، می تواند با خوش فکری برای ساختن زندگی خود تلاش کند؟ بدون شک پاسخ این سوال منفی است. بنابراین بهتر است برای افزایش انگیزه، تقویت قدرت خلاقیت و ایده پردازی؛ مثبت اندیشی را نیز تمرین کنید. یادداشت کردی؟

هدف گذاری کنید

برای اینکه بدانید قرار است در مورد چه چیزی فکر کنید و ذهن خود را از پراکندگی افکار دور نگه دارید؛ باید هدف گذاری کنید. زمانی که برای تلاش کردن، هدف دارید؛ تمام جوانب زندگی را برای رسیدن به همان هدف هماهنگ خواهید کرد و این موضوع دقیقا برای تمرین و تقویت خوش فکری نیز ضروری است.

برای اطلاع از کاربرد نردبان استنتاج بر روی لینک کلیک کنید.

از بارش فکری کمک بگیرید

آیا می دانید منظور از بارش فکری چیست؟ زمانی که در مورد یک موضوع بدون اینکه به ذهنتان فشار بیاورید، فکر می کنید و هر فکری که به ذهنتان می رسد را یادداشت می کنید؛ در حال بارش فکری هستید. به این ترتیب افکار و ایده های مختلفی به ذهنتان می رسند که ممکن است در میان آن ها یک یا چند مورد بی نظیر وجود داشته باشد.

الگوهای فکری را از بین ببرید

کم نیستند تعداد کسانی که سال های طولانی از یکسری الگوی فکری پیروی می کنند و تصورشان این است که راز موفقیت آن ها در همین الگوهای فکری نهفته است. در حالی که این ایجاد تغییر است که به پیشرفت در زندگی کمک می کند. بنابراین باید از الگوهای فکری قدیمی و محدود کننده دور شوید، ذهن خود را آزاد بگذارید و با تغییرات جدید مواجه شوید.

برای اطلاع از نحوه شرکت در سمینار کاریزما کلاب بر روی لینک کلیک کنید.

روند یادگیری را متوقف نکنید

افزایش خوش فکری

از جمله دیگر تمرین های خوش فکری می توانیم به یادگیری اشاره کنیم. زمانی که جوانب مختلف موضوعات جدید را یاد می گیرید یا آموخته های قبلی خود را تکمیل می کنید؛ شرایط را برای ایده پردازی و به کارگیری قدرت خلاقیت نیز فراهم خواهید کرد.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، جادوی جذابیت و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

از اشتباهات خود درس بگیرید

بهتر است بدانید گاهی اوقات همان ایده نابی که به دنبالش می گردید در اشتباهات شما نفهته است. به همین علت همواره توصیه می شود از اشتباهات خود درس بگیرید و به جای تکرار کردن آن ها، از نکته هایی که در همان اشتباهات نهفته است برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که قدرت خلاقیت بسیار خوبی دارند، خوش فکری در وجودشان ریشه زده است و ایده های خوبی به ذهنشان می رسد؛ ولی هیچگاه آن ها را به زبان نمی آورند و عملی نمی کنند زیرا اعتماد به نفس کافی ندارند. پس بهتر است برای پیشرفت در زندگی به فکر تقویت اعتماد به نفس خود باشید.

خلاصه مطلب

چه بخواهید چه نخواهید؛ زندگی همه مردم تحت تاثیر افکارشان قرار می گیرد. هر کسی به نوبه خود دارای ذهنی خلاق است، می تواند به کمک آن ایده پردازی کند و به خواسته هایش برسد. خوش فکری همان عامل ذهنی است که می تواند شما را در مسیر تحقق اهدافتان همراه کند، پس باید از تمرینات اصولی برای تقویت آن استفاده کنید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، نقشه ذهنی در سخنرانی و هوش کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *