رابطه اشتباه

از کجا بفهمیم که در یک رابطه اشتباه هستیم؟

به نظر شما تمام روابط عاطفی که شکل می گیرند؛ درست، پایدار و آینده دار هستند؟ آیا هیچ کسی در این دنیا وجود ندارد که در یک رابطه اشتباه حضور داشته باشد؟ بدون شک روابط اشتباه همیشه شکل می گیرند و کم نیستند تعداد کسانی که خودشان هم نمی دانند در چنین روابطی حضور دارند. حضور در روابط اشتباه؛ نه تنها لذت بردن از لحظه حال را از فرد می گیرد، بلکه پیامدهای منفی بسیار زیادی به ویژه ایجاد مشکلات روحی را نیز برای او به همراه دارد. بنابراین مطلع شدن از نشانه های حضور در روابط اشتباه برای هر کسی ضروری است. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی نشانه های حضور در یک رابطه اشتباه بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

روش های تشخیص بودن در یک رابطه اشتباه

روش های تشخیص بودن در یک رابطه اشتباه

بدون شک هر کسی تمایل دارد در یک رابطه عاطفی سالم، موفق و حتی پایدار حضور داشته باشد. از طرفی همه روابط عاطفی که شکل می گیرند؛ این خصوصیات را ندارند و باعث ایجاد چالش های جدی می شوند. چالش هایی که آرامش زندگی را از هر دو یا یکی از طرفین رابطه می گیرد. متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که به حضور در یک رابطه اشتباه ادامه می دهند؛ چون با مشکلات روحی مختلف مواجه هستند یا اینکه از نشانه های اشتباه بودن رابطه مطلع نیستند و تصور می کنند تمام رابطه های عاطفی با مشکلات مختلف مواجه هستند. فراموش نکنید؛ عمر، سلامت روح، جسم و آرامش شما نباید در روابط اشتباه تلف شوند. به همین علت به چند مورد از مهم ترین نشانه های روابط اشتباه اشاره می کنیم:

آرامش ندارید

همانطور که گفتیم برقراری آرامش یکی از ویژگی های روابط عاطفی موفق است و روابط اشتباه رنگ آرامش همیشگی را نمی بینند. البته در هر رابطه ای اختلاف نظرها، مشکلات و چالش هایی شکل می گیرد ولی از بین رفتن آرامش؛ خصوصیت همیشگی روابط اشتباه است.

برای اطلاع از نشانه های رابطه عاطفی پایدار بر روی لینک کلیک کنید.

خودتان نیستید

آیا با وارد شدن به رابطه عاطفی که الان در آن حضور دارید؛ خود واقعی را به فراموشی سپرده و آنچه که هستید را پنهان می کنید یا تغییر می دهید؟ اگر همینطور است، شما در یک رابطه اشتباه حضور دارید. رابطه ای که موفق و سالم است؛ شما را از خود واقعی تان دور نمی کند.

مورد انتقاد قرار می گیرید

انتقاد پذیر بودن خوب است، ولی نه اینکه عزت نفس و اعتماد به نفس خود را برای ماندن در یک رابطه عاطفی حفظ کنید.

اگر شریک عاطفی، به طور مداوم شما را مورد انتقاد قرار می دهد؛ بهتر است بدانید در یک رابطه به شدت اشتباه حضور دارید.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی عشق هوشمندانه بر روی لینک کلیک کنید.

برای ساختن زندگی تشویق نمی شوید

نشانه های رابطه اشتباه

یک رابطه زمانی صفت موفق بودن را کسب می کند که طرفین آن یکدیگر را به تلاش برای پیشرفت در زندگی، به دست آوردن آنچه که دوست دارند و ساختن یک شرایط مطلوب تشویق کنند. در حالی که در روابط اشتباه خبری از این تشویق نیست و شریک یا شرکای عاطفی اهمیتی به پیشرفت کردن یکدیگر نمی دهند. دیدی چی شد؟

گذشته شخم می خورد

متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که به شخم زدن گذشته شریک عاطفی خود عادت کرده اند و حتی از این کار برای تحقیر کردن او استفاده می کنند. روابطی که با شخم زدن و یادآوری گذشته طرفین آن همراه باشد؛ مفت آن هم گران است.

برای اطلاع از نحوه کنار آمدن با قطع ناگهانی رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال ثابت کردن خود هستید

اگر مدام در حال اثبات خودتان به شریک عاطفی تان هستید؛ بهتر است بدانید در یک رابطه اشتباه حضور دارید.

شریک عاطفی که شما را واقعا دوست دارد و برایتان ارزش قائل است؛ شما را به خوبی می شناسد و نیازی به ثابت کردن خودتان به او ندارید.

به شریک عاطفی خود اعتماد ندارید

یکی از مهم ترین عواملی که به موفقیت و پایداری یک رابطه عاطفی کمک می کند؛ اعتماد داشتن است. بنابراین بی اعتمادی نسبت به شریک عاطفی نشان دهنده یک رابطه به شدت اشتباه است و باید به فکر برطرف کردن سوء تفاهم ها، مشکلات یا حتی پایان دادن به رابطه باشید.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، جادوی جذابیت و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

به پایداری رابطه فکر نمی کنید

نحوه تشخیص رابطه اشتباه

اگر به آینده رابطه عاطفی که در آن حضور دارید فکر نمی کنید و کاری برای پایداری آن انجام نمی دهید؛ بهتر است فاتحه رابطه را بخوانید، چون یک رابطه اشتباه است. بدون شک کسانی که واقعا دوست دارند در کنار یکدیگر باشند؛ برای تحقق این هدف تلاش می کنند.

اختلاف نظر بسیار زیاد است

در رابطه ای که شدت اختلاف نظر بیشتر از تفاهم است؛ مشکلات یکی پس از دیگری شکل می گیرند و آرامش از رابطه دور می شود. بدون شک همه مردم با یکدیگر اختلاف نظر دارند، ولی دو نفر زمانی می توانند در یک رابطه عاطفی حضور داشته باشند که تفاهم میان آن ها بیشتر از اختلاف نظرها باشد. برگرد عقب دوباره بخون!

برای اطلاع از مفهوم بمباران عشق بر روی لینک کلیک کنید.

نمی توانید احساسات خود را ابراز کنید

از جمله دیگر نشانه های حضور در یک رابطه اشتباه می توانیم به عدم ابراز احساسات اشاره کنیم. کسانی که در چنین روابطی حضور دارند؛ نمی توانند به شریک عاطفی خود ابراز احساسات کنند و از علاقه ای که ممکن است در میان باشد، حرفی بزنند.

همدیگر را مقصر می دانید

مقصر دانستن یکدیگر هنگام مواجه شدن با مشکلات، هنر نیست که برخی افراد به شدت دنبال مقصر دانستن شریک عاطفی خود هستند. اگر شما و شریک عاطفی تان هم مدام یکدیگر را مقصر رخ دادن اتفاقات، شکل گیری مشکلات یا حتی سردی رابطه می دانید؛ باید به فکر تغییر شرایط باشید.

برای اطلاع از نشانه های آسیب زدن به رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

احساس تنهایی می کنید

متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که با حضور در یک رابطه عاطفی هم احساس تنهایی می کنند، زیرا در یک رابطه اشتباه حضور دارند. رابطه ای که سالم، موفق و پایدار باشد؛ احساس تنهایی را برای طرفین آن به ارمغان نمی آورد.

خلاصه مطلب

همه روابط عاطفی که در این دنیا شکل می گیرند؛ پایدار، موفق و سرشار از آرامش نیستند. در این میان روابطی هم شکل می گیرند که باعث ایجاد مشکلات جدی و حتی فراموشی هویت افراد می شوند. با اطلاع از نشانه های رابطه اشتباه می توانید خود را از مواجه شدن با مشکلات جدی که چنین روابطی ایجاد می کنند، در امان نگه دارید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، هوش کلامی و آداب معاشرت می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *