فواید دوستی برای سلامتی

مهمترین فواید دوستی برای سلامتی روح و جسم شما

آیا می دانید برقراری و حفظ روابط دوستانه موفق می توانند باعث افزایش سلامتی جسم و روح شوند؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید بعد از صحبت با یکی از دوستان صمیمی خود، چقدر حالتان بهتر است؟ این موضوع نشان دهنده فواید دوستی برای سلامتی است. متاسفانه کسانی که روابط دوستانه موفقی ندارند و اکثر اوقات تنها هستند؛ بیشتر از دیگران با مشکلات روحی و حتی جسمی مواجه می شوند. بنابراین بهتر است برای حفظ سلامت خود و همچنین پیشرفت در زندگی؛ روابط موفقی را برقرار کنید. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی فواید دوستی برای سلامتی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مهمترین فواید دوستی برای سلامتی

مهمترین فواید دوستی برای سلامتی

بدون شک همه روابطی که شکل می گیرند؛ مثبت و سازنده نیستند و برخی از آن ها باعث شکل گیری پیامدهای منفی بسیار زیادی می شوند. فارغ از روابط منفی و مخرب، بسیاری از روابط دوستانه بر سلامت جسم و روح طرفین آن ها تاثیر می گذارند. تحقیقات نشان داده اند؛ کسانی که روابط دوستانه موفق و مثبتی دارند، کمتر از دیگران با مشکلات روحی و چند مشکل جسمی مواجه می شوند. بنابراین شما هم می توانید جهت بهره مندی از فواید دوستی برای سلامتی، روابط موفقی را برقرار و حفظ کنید. از جمله مهم ترین فواید دوستی برای سلامت جسم و روح می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تقویت روحیه

شناخته شده ترین فایده دوستی؛ تقویت روحیه است. بدون شک همه مردم حتی در بدترین شرایط روحی، بعد از حرف زدن با دوست خود و معاشرت با آن؛ حال روحی بهتری دارند. به طور کلی صحبت کردن با کسی که او را دوست دارید و در عین حال مورد اعتماد شماست، به بهبود حال روحی شما کمک می کند. دیدی چی شد؟

برای اطلاع از مفهوم ماشین رفتار بر روی لینک کلیک کنید.

دوری از تنهایی

تنها ماندن و منزوی شدن طولانی مدت؛ زمینه ایجاد مشکلات روحی مانند افسردگی را فراهم می کند. این در حالی است که برقراری ارتباط های دوستانه؛ شما را از تنها ماندن دور کرده و احتمال مواجه شدن با مشکلات روحی را کاهش می دهد.

دوری از نشخوار ذهنی

گاهی اوقات یکسری حرف ها ذهن شما را درگیر می کنند که سوء تفاهمی بیش نیستند و ناشی از برداشت اشتباه شما از حرف های دیگران هستند. برای برطرف شدن نشخوار ذهنی و عدم تکرار مداوم یکسری افکار؛ بهتر است از فواید دوستی برای سلامتی استفاده کنید و در مورد آنچه که ذهنتان را درگیر کرده است با دوستان خود صحبت کنید.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی هوش هیجانی بر روی لینک کلیک کنید.

ابراز احساسات

بهترین فواید دوستی برای سلامتی

متاسفانه کم نیستند تعداد کسانی که بنا به دلایل مختلف مانند سبک تربیتی اشتباه؛ ابراز احساسات را فراموش کرده اند و از انجام این کار خودداری می کنند. این در حالی است که داشتن روابط دوستانه صمیمی و موفق می تواند به ابراز احساسات کمک کند. به این ترتیب قدم بزرگی را برای حفظ سلامت روح خود بر می دارید.

ترغیب شدن به انجام کارهای مثبت

از دیگر فواید دوستی برای سلامتی می توانیم به ترغیب شدن به انجام کارهای مثبت اشاره کنیم.

یک دوست خوب از دیدن موفقیت های شما، بهتر شدن حالتان و شرایطی که در آن زندگی می کنید؛ خوشحال می شود. به همین علت شما را به انجام کارهای مثبت و سازنده ترغیب خواهد کرد. برگرد عقب دوباره بخون!

برای اطلاع از راه های افزایش عزت نفس بر روی لینک کلیک کنید.

افزایش طول عمر

بهتر است بدانید؛ نتایج تحقیقات مختلف نشان داده اند برقراری و حفظ روابط دوستانه موفق و مثبت به افزایش طول عمر کمک می کند، زیرا ارتباط داشتن با یک دوست مهربان شما را از بیماری های جسمی و روحی دور خواهد کرد.

کنار آمدن با سختی ها

بدون شک رابطه دوستانه ای، واقعی است که دوستتان شما را در مواجه شدن با سختی ها تنها نگذارد. یک دوست واقعی به شما کمک می کند تا از سختی ها و موانع زندگی، آسان تر عبور کنید. بنابراین این مورد از فواید دوستی برای سلامتی به کاهش دغدغه های ذهنی شما کمک می کند.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، جادوی جذابیت و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

تاثیر پذیری

فواید دوستی برای سلامت جسم و روح

قطعا کمال هم نشینی با دوستان مختلف بر هر کسی تاثیر می گذارد، ولی به اندازه های مختلف. ممکن است یک نفر بیش از حد تحت تاثیر رفتارهای دوست خود قرار بگیرد و یک نفر کمتر. به همین علت اگر رفتارها، سبک زندگی و… دوست صمیمی شما، سازنده و مثبت است؛ تاثیر پذیری از آن خالی از لطف نیست و جزء یکی از مهم ترین فواید دوستی برای سلامتی محسوب می شود.

حفظ سلامت جسمی

آیا می دانید کاهش فشارهای روحی، استرس، اضطراب و حتی تنهایی؛ باعث کاهش احتمال دچار شدن به بیماری های مغزی، قلبی و عروقی می شوند؟ بنابراین داشتن روابط دوستانه و موفق به واسطه دور شدن شما از استرس و فشارهای روحی، به حفظ سلامت جسم نیز کمک می کند.

برای اطلاع از خصوصیات رفتاری آدم های شاد بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

هر کسی در طول زندگی خود؛ روابط دوستانه مختلفی را برقرار می کند، ولی همه آن ها مثبت، موفق و پایدار نیستند. روابط دوستانه ای که موفق و سازنده اند؛ باعث حفظ سلامت جسم و روح طرفین آن می شوند. بنابراین بهتر است برای بهره مندی از فواید دوستی برای سلامتی؛ روابط موفق و مثبتی را برقرار کرده و حفظ کنید.

برای یادگیری تکنیک های ثروت سازی با کلام، زبان بدن و ارتباط موثر می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *