پایان رابطه عاطفی

بعد از پایان رابطه عاطفی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

متاسفانه یکی از موضوعاتی که در مورد روابط عاطفی اهمیت بسیار زیادی دارد، ولی اغلب مردم نسبت به آن بی اطلاع هستند؛ انجام اقدامات موثر برای بهتر شدن حال روحی بعد از پایان رابطه عاطفی است. در واقع کسانی که یک رابطه عاطفی به خصوص روابط طولانی یا با وابستگی زیاد را به پایان می رسانند؛ باید اقدامات مهمی برای بهتر شدن شرایط روحی خود انجام دهند، در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد با مشکلات جدی مواجه می شوند و حتی دیدگاهشان نسبت به تمام روابط عاطفی تغییر می کند. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی کارهایی که بعد از پایان رابطه عاطفی باید انجام شوند می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چه کارهایی بعد از پایان رابطه عاطفی باید انجام دهیم؟

چه کارهایی بعد از پایان رابطه عاطفی باید انجام دهیم

آیا تا به حال با پایان یافتن یک رابطه عاطفی مواجه بوده اید؟ در چنین موقعیتی چه کارهایی برای بهتر شدن حال روحی خود انجام می دهید؟ آیا اجازه می دهید، زمان حال شما را بهتر کند یا خودتان دست به کار می شوید؟ متاسفانه اغلب کسانی که به اصطلاح با شکست عشقی یا پایان رابطه عاطفی مواجه می شوند؛ برخلاف شرایط سختی که تحمل می کنند و حال روحی نامناسبی که دارند، به خودشان می گویند؛ زمان همه چیزو درست می کنه! دوست عزیز، برای بهتر شدن حالت، خودتم باید يه کارایی انجام بدی و به تاثیر زمان کمک کنی! انجام ندادن اقدامات موثر باعث تضعیف روحیه، افسردگی، ناراحتی مداوم، انگیزه نداشتن برای کار و تحصیل و شکل گیری چندین پیامد منفی دیگر می شود. به همین علت بهتر است با کارهایی که بعد از به پایان رسیدن رابطه عاطفی باید انجام دهید، آشنا شده و برای انجام دادنشان وقت صرف کنید. از جمله مهم ترین کارهایی که در این دوران باید انجام دهید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

بپذیرید شما برای یکدیگر فرد مناسبی نبودید

برای جلوگیری از افسوس خوردن و بدتر شدن شرایط روحی خود بعد از به پایان رساندن یک رابطه عاطفی؛ باید درک کنید شما و شریک عاطفی تان آدم های بدی نیستید و فقط برای کنار هم قرار گرفتن و زندگی کردن، گزینه های مناسبی محسوب نمی شوید.

برای اطلاع از بزرگترین اشتباهات مردان در رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

با یک فرد مورد اعتماد صحبت کنید

بعد از پایان رابطه عاطفی بهتر است حرف هایتان را نزده باقی نگذارید و با یک فرد مورد اعتماد مانند اعضای خانواده، دوست یا مشاور صحبت کنید.

با انجام این کار قطعا احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک می شوید. فراموش نکنید هر کسی به مورد همدلی قرار گرفتن در شرایط سخت نیاز دارد و این موضوع اصلا بد نیست.

کینه توز نباشید

اگر شریک عاطفی شما بدترین آدم دنیاست، روحتان را آزار داده و با احساسات شما بازی کرده است؛ باز هم بهتر است کینه ای از او به دل نداشته باشید. فراموش نکنید کینه توزی هیچ آسیبی به فرد مقابل نمی رساند، بلکه فقط ذهن شما را درگیر کرده و آزارتان می دهد. یادداشت کردی؟

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی عشق هوشمندانه بر روی لینک کلیک کنید.

خیلی زود رابطه جدیدی را شروع نکنید

اقدامات ضروری بعد از پایان رابطه عاطفی

متاسفانه برخی افراد به قول خودشان برای فراموش کردن پارتنر قبلی در کسری از ثانیه وارد یک رابطه جدید می شوند. بهتر است بدانید همین افراد با دستان خودشان شرایط را برای بیشتر آسیب دیدن فراهم می کنند، زیرا این روش برای کسی که احساساتش آسیب دیده یا در اوج تفاهم با شریک عاطفی خود، رابطه را به پایان رسانده است اصلا راهکار مناسبی نیست.

از کنجکاوی خودداری کنید

بعد از به پایان رساندن رابطه عاطفی باید از هر گونه خبر گرفتن از پارتنر خود، کنجکاوی کردن در مورد او و موارد این چنینی خودداری کنید. انجام این کار فقط ذهنتان را درگیر می کند و روند فراموشی یا به اصطلاح سرد شدن را به تعویق می اندازد. دیدی چی شد؟

برای اطلاع از مهم ترین خواسته های زنان در رابطه بر روی لینک کلیک کنید.

به خاطرات مشترک فکر نکنید

به آهنگ های مشترک گوش ندهید، با دیدن غذای مورد علاقه او به فکر نروید و به طور کلی همه دنیا را محدود به خاطرات مشترک خود نکنید. شما قرار است رابطه ای که تمام شده است را فقط در گذشته نگه دارید نه اینکه او را مدام شخم بزنید و خودتان را آزار دهید.

از تاثیر خودمراقبتی غافل نشوید

برای اینکه بتوانید زندگی بهتری پس از پایان رابطه عاطفی داشته باشید؛ باید از خودتان مراقبت کنید. باید مراقب جسم و روحتان باشید و از نتیجه کارهای مختلفی مانند مدیتیشن، ورزش کردن، تغذیه سالم، گوش دادن به موسیقی های شاد و غیره بهره ببرید.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، هوش کلامی و جادوی جذابیت می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

معاشرت کنید

تغییر شرایط بعد از پایان رابطه عاطفی

با دوست، فامیل، همکلاسی و هر کسی که به بهتر شدن حال شما کمک می کند، از افسوس خوردن برای گذشته جلوگیری کرده و اوقات خوشی را برای شما می سازد، معاشرت کنید. معاشرت با افراد مثبت اندیش، شاد و با انگیزه؛ روند بهبود شرایط روحی شما پس از پایان رابطه را تسریع می بخشد.

خودتان را سرگرم کنید

به انجام کارهای مورد علاقه خود بپردازید، کارهای مثبتی که تا به حال انجام نداده اید را الان انجام دهید، به خودتان برسید، مهارت جدید یاد بگیرید و به طور کلی بیکار ننشینید.

بیکاری؛ بدترین آفت برای بازیابی روحیه پس از به پایان رسیدن رابطه عاطفی است.

برای اطلاع از نحوه کنار آمدن با قطع ناگهانی رابطه عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

هر کسی ممکن است با پایان تلخ یک رابطه عاطفی مواجه باشد و به همین علت چالش های جدی در زندگی او شکل بگیرند. پس بهتر است با کارهایی که پس از پایان رابطه عاطفی باید انجام دهید، آشنا شده و خودتان را از آسیب های روحی در امان نگه دارید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، آداب معاشرت و جذابیت کلام می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *