مطالعه کنید:

چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم؟

چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم

 

چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم؟

جذابیت و تاثیرگذاری بر دیگران در محیط های متفاوت، یکی از مواردی است که می تواند به ما در موفقیت در زمینه های متفاوت، کمک زیادی کند. علاوه بر آن بر حس رضایت ما می افزاید. اینگونه می دانیم که چگونه موفق تر از سایر افراد خواهیم شد.

در این راه خلاقیت، کنجکاوی و ابتکار لازم است. با این وجود همه اینها برای رسیدن به این هدف کافی نیست. در اینجا باید از چند راه استفاده کنیم: اول این که با هدف ایجاد یک عادت جدید مثل (تمرین بیان و ادای درست کلمات) برای خودتان برنامه ریزی کنید. ایگونه می توانید تاثیرگذار تر باشید.

بیشتر بخوانبد : مدیریت لهجه یکی از مبحث های مهم دوره ثروت سازی با کلام محسوب می شود.

تکنیک “زیبایی”

روش های زیادی برای تاثیرگذاری بیشتر وجود دارد. یکی از این روش ها “زیبایی” است. به بیان دیگر می توان گفت “زیبایی” یک مفهوم ذهنی است. به عنوان مثال برای هر انسان با صورتی زیبا و با لباسی زیبا و با چهره ای جذاب می تواند جذابیت ایجاد کند.

هر فردی یک تعریف و ویژگی برای جذابیت خود دارد. اما هر شخصی به روش های مختلفی می تواند جذابیت خود را افزایش دهد. به عنوان مثال بسیاری از افراد با انجام کارهایی خاص به جذابیت بیشتری دست پیدا می کنند. اما آیا انجام این کارها کافی است؟

قطعا خیر. در کنار توجه به ظاهر آراسته مطابق با محیطی که در آن قرار گرفته اید، باید به موارد زیادی توجه داشته باشید.

گاهی اوقات ما برای موفقیت نیاز داریم تا خود را در معرض توجه قرار دهیم. البته این مورد همیشه صدق نمی کند. ما به دنبال افرادی هستیم که از ما بیشتر از خودشان اهمیت می دهند. البته به این معنی نیست که همیشه افراد مهم اطراف ما باشند. اما سعی می کنیم با افراد کلیدی ارتباط برقرار کنیم تا تاثیر بیشتری روی آن ها بگذاریم.چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم؟

برقراری ارتباط چشمی

برقراری ارتباط چشمی

ما باید با افرادی که به طور مداوم با آن ها در ارتباط هستیم تماس چشمی برقرار می کنیم. این کار باعث می شود تا دیگران راحت تر با ما صحبت کنند و این کار به ما کمک می کند تا احساسات آن ها را درک کنیم. همچنین سعی می کنیم تا از این طریق دیگران را تا حدودی متقاعد کنیم.

تاثیرگذاری به معنای توجه دیگران به ما است و تاثیر پذیری از خود را می توان به عنوان یک اصل مهم در مسیر پیشرفت در نظر گرفت.

به عبارت دیگر، توانایی شما برای بهبود دادن کیفیت روابط خود با اطرافیان و در نتیجه افزایش تاثیر گذاری شما بر آنها، تاثیر بیشتری را بر کیفیت زندگی شما خواهد گذاشت. تاثیرگذاری خوب باعث می شود تا روابط سالم و خوبی داشته باشید و همچنین در این رابطه، مهارت برقراری ارتباط موثر و خوب را از دست ندهید. به عبارت دیگر، تاثیر گذاری شما به معنای توانایی شما در بهبود بخشیدن به رابطه شما با افراد و در نتیجه بهبود کیفیت روابط شما است.چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم؟

ارتباط موثر با دیگران

ارتباط موثر با دیگران

به عبارت دیگر، توانایی شما در بهبود دادن کیفیت روابط شما با اطرافیان، تاثیر بیشتری را بر کیفیت زندگی شما خواهد داشت.

تاثیرگذاری می تواند باعث شود تا بقیه مانند ما رفتار کنند. ما هم می توانیم همان کارها را بکنیم اما به این فکر می کنیم که چطور دیگران از ما تاثیر بپذیرند و به ما توجه کنند.

شما باید به این مورد توجه داشته باشید که چگونه می توانید خودتان را به خوبی معرفی کنید و به دیگران نشان دهید که چرا به شما نیاز دارند ایگونه می توانید جذاب و تاثیرگذار باشید.

وقتی دیگران جذب شما می شوند، احساس می کنند که به کمک آن ها نیاز دارند. به این ترتیب، آنها برای انجام کار شما هزینه می کنند و به شما اعتماد خواهند کرد. با وجود این، همه ی مردم به طور یکسان به شما اعتماد نمی کنند.

در این مقاله چند راهکار به منظور افزایش تاثیر مثبت در محیط کار به شما ارایه خواهد شد. از این نکات برای تاثیرگذاری بر دیگران استفاده کنید:

بیشتر بخوانید : اعتماد به نفس یکی از مهم ترین فاکتور های جذابیت بشمار می رود.

بررسی نقاط ضعف و قوت خودمان

بررسی نقاط ضعف و قوت خودمان

همیشه آماده باشید زمانی را به مرور و بررسی نقاط مثبت و منفی خود اختصاص دهید. اگر فردی یا چیزی از کار یا عملکرد شما راضی نیست، از آن بیرون بیاید. خودتان را با آن موقعیت تطبیق دهید.

جذابیت و تاثرگذاری یعنی بر دیگران موثر باشیم نه اینکه آنها را تحت فشار بگذاریم و آن ها را وادار کنیم که به دنبال اهداف ما باشند. این به همان اندازه دشوار است که کسی را تحت فشار بگذاریم، که برای اهداف ما تلاش می کند، اما در عوض ما در حال تلاش برای انجام همان کار هستیم.

فکر کردن درباره اهداف خود

یکی از بهترین شیوه ها برای تاثیر بیشتر این است که در مورد اهداف خود فکر کنید و ببینید که چرا در نظر بقیه پسندیده است . با دیگران همکاری کنید و آن ها را تشویق کنید که به شما کمک کنند. اگر به آن ها بگویید که در دستیابی به اهداف مشترک هستند، و به آن ها کمک کنید تا این کار را انجام دهند. اینگونه می توانیم جذاب و تاثیرگذار جلوه کنیم.

چگونه جذاب و تاثیرگذار باشیم؟ 

b2n

yun

rizy

How to be attractive and effective

ثبت دیدگاه
ارسال دیدگاه
هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
keyboard_arrow_up