رابطه سمی

رابطه سمی چه نشانه هایی دارد؟

آیا می دانید منظور از رابطه سمی چیست؟ یا اینکه چنین روابطی چه نشانه هایی دارند و چگونه می توان از آن ها خارج شد؟ از طرفی آیا می دانید رابطه های سمی چه تاثیرات منفی و مخربی بر سلامت روان طرفین آن و حتی دیدگاه آن ها نسبت به تمام روابط عاطفی یا حتی دوستانه به جای می گذارند؟ روابط سمی بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید مضر هستند و نباید ادامه پیدا کنند. متاسفانه اغلب کسانی که در چنین روابطی حضور دارند از نشانه های سمی بودن رابطه مطلع نیستند و به همین علت نمی توانند به موقع از رابطه خارج شوند. برخی افراد هم در عین حال که می دانند رابطه عاطفی آن ها سمی است، راه خروج از رابطه را بلد نیستند. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف رابطه سمی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

رابطه سمی چیست؟

رابطه سمی چیست

امروزه سمی بودن به یک صفت رایج تبدیل شده است که آن را به موضوعات مختلفی نسبت می دهند؛ تیپ سمی، جمله سمی، رفتار سمی و حتی رابطه سمی! به نظر شما منظور از سمی بودن رابطه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم؛ مفاهیم مختلفی را می توان به روابط سمی نسبت داد. برای مثال رابطه ای که طرفین آن برای یکدیگر احترام قائل نیستند، مدام در حال بحث و ایجاد تنش در مورد موضوعات مختلف هستند، هیچ درک مشترکی از یکدیگر و رابطه شکل گرفته ندارند، همدلی کردن را بلد نیستند و در کنار یکدیگر بودن باعث افزایش آرامش آن ها نمی شود؛ جزء روابط سمی محسوب می شود. بنابراین چنین روابطی آینده ای روشن ندارند، مگر اینکه طرفین رابطه؛ رفتار، طرز فکر، دیدگاه و طرز برخورد با فرد مقابل را تغییر دهند آن هم به صورت اساسی. تا اینجای مطلبو گرفتین؟

برای یادگیری تکنیک های تقویت هوش هیجانی، آداب معاشرت و جادوی جذابیت می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

نشانه های رابطه سمی

نشانه های رابطه سمی

همانطور که گفتیم حضور در روابط سمی که میان زنان و مردان شکل می گیرند؛ تاثیرات منفی، مخرب و گاه جبران ناپذیری بر روان طرفین آن به جای می گذارد. از طرفی روابط سمی نشانه های مختلفی دارند و بُعد پنهانی هم ندارند. پس با اطلاع از نشانه های یک رابطه سمی می توانید به موقع برای برطرف کردن مشکلات یا به پایان رساندن رابطه اقدام کنید. از جمله مهم ترین نشانه های روابط سمی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • طرفین رابطه سعی در تضعیف و تخریب یکدیگر دارند.
  • در این روابط خبری از حمایت و تحسین وجود ندارند.
  • اعتمادی میان طرفین رابطه شکل نگرفته است و بی اعتمادی بیداد می کند.
  • بی احترامی کردن به یکی از خصلت های این روابط تبدیل شده است.
  • برقرار نبودن آرامش و در عین حال آوار شدن غم و اندوه نیز پای همیشگی روابط سمی هستند.
  • تخریب شخصیت و عزت نفس در روابط سمی یک کار همیشگی است.
  • محدود شدن روابط با دیگران هم از جمله نشانه ها و پیامدهای ماندن در چنین روابطی محسوب می شود.
  • قدردانی نکردن و عدم ابراز محبت را نیز می توانیم از جمله نشانه های روابط سمی در نظر بگیریم.
  • طرفین چنین روابطی مدام در حال مقایسه یکدیگر هستند.
  • عدم مسئولیت پذیری و امیدوار نبودن به آینده رابطه را نیز جزء نشانه های همین روابط محسوب کنید.

تاثیرات منفی که روابط سمی به جای می گذارند آنقدر مخرب هستند که هر چقدر هم بگوییم حواستان را جمع کنید تا سمی بودن یک رابطه را به موقع تشخیص دهید، باز هم کم است. بنابراین از به خاطر سپردن نشانه های چنین روابطی غافل نباشید.

برای اطلاع از مفهوم بمباران عشق بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه خارج شدن از رابطه سمی

نحوه خارج شدن از رابطه سمی

الان که با نشانه های روابط سمی آشنا هستید و می دانید ماندن در چنین روابطی با شرایط افتضاحی که دارند چقدر به ضررتان است، پس باید با نحوه خروج از رابطه سمی هم آشنا شوید. اگر با چنین روابطی مواجه هستید و هیچ راهی برای برطرف کردن مشکلات و تغییر نحوه رفتار، طرز فکر و… فرد مقابل شما نیست، باید هر چه زود تصمیم به خروج از رابطه را عملی کنید. برای انجام این کار بهتر است ابتدا با شریک عاطفی خود صحبت کنید، نظر خود را در مورد شرایط فعلی و احساسی که نسبت به آینده رابطه دارید را بیان کرده و به او بگویید پایان دادن به این رابطه به نفع هر دو نفرتان است. از طرفی برای بهتر جلو رفتن این قضیه می توانید از کسانی که هم شما و هم شریک عاطفی تان به آن ها اعتماد دارید کمک بگیرید.

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی عشق هوشمندانه بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

بدون شک همه روابط عاطفی که شکل می گیرند؛ شرایط گل و بلبل ندارند و در این میان برخی از روابط، سمی هستند. یک رابطه سمی می تواند پیامدهای منفی و مخربی برای طرفین آن به همراه داشته باشد و با تاثیر بر روح و روان آن ها، دیدگاه بدی نسبت به تمام روابط عاطفی ایجاد کند. پس بهتر است با نشانه های روابط سمی و نحوه خروج از آن ها آشنا باشید و در صورت مواجه شدن با این روابط، به موقع اقدامات موثری را انجام دهید.

برای یادگیری تکنیک های شخصیت شناسی، هوش کلامی و موفقیت کلامی می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از راه های ارتباطی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *