توسعه فردی

توسعه فردی

توسعه فردی

 

سلام دوستان ! تبریک میگم به شما عزیزان، به دلیل شروع به مطالعه مقاله ارزشمد و مفید ( توسعه فردی ) شما جزو معدود کسانی هستید که برای زمان و یادگیری خود ارزش قائل هستید مدیریت لهجه.

توسعه فردی یکی از مهارت هایی است که در زندگی ما تاثیری مستقیم دارد.

توسعه فردی چیست؟

شما با رویاهایی که دارید، هیچگاه بدون تلاش و داشتن هدف، نمی توانید به آن ها برسید.

هنری دیوید ثورو، شاعر آمریکایی جمله معروف دارد که می گوید : ( با رویا و خیال پردازی به چیزی که در ذهن دارید تبدیل نخواهید شد بلکه باید تیشه به دست بگیرید و ناخالصی های وجود خود را برای  تبدیل شدن به فردی که در سر دارید بتراشید).

توسعه فردی (  Personal Development) به شما کمک می کند تا مسیر زندگی خود را پیدا کنید و به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید.

سعی کنید تا آخر مقاله همراه ما باشید، تا راجب توسعه فردی، بیشتر اطلاعات کسب کنید و بتوانید مسیر زندگی خود را پیدا کنید.

توسعه فردی به مهارت ها و فعالیت هایی که ما با استفاده از یادگیری این موارد، می توانیم در روابط کاری، تحصیلی  و روابط اجتماعی با افراد ، به طور آگاهانه و بهتر عمل کنیم. یادگیری مهارت های توسعه فردی، باعث می شود، شانس ما در تمامی سطوح زندگی افزایش پیدا کند و بتوانیم از فرصت های طلایی که برایمان پیش می آید، استفاده کنیم.

توسعه فردی چیست؟

 

نوع اول مهارت توسعه فردی، شامل مهارت هایی که در حال حاضر داریم نیز می شود. نوع دوم از آن شامل مهارت هایی است که هنوز کسب نکرده ایم. برای مثال فن بیان به ما کمک می کند تا روی صدای خود سرمایه گذاری کنیم و به بهترین نحود ممکن از صدای خود بهره ببریم. هر دو نوع از آن به ما کمک می کند تا به فرد تاثیر گذاری تبدیل شویم.

 توسعه فردی شامل مجموعه از مهارت های مهم و ارزشمند است. یادگیری مهارت های توسعه فردی رشد و سرعت مطالعه ما را برای پیشرفت، چندین برابر افزایش می دهد. برای مثال آشنا بودن با مهارت های اعتماد به نفس، به ما کمک می کند تا اعتماد به نفسمان افزایش پیدا کند و بتوانیم در یک مصاحبه کاری، خودمان را به بهترین شکل ممکن معرفی کنیم. همین مهارت اعتماد به نفس به ما کمک فراوانی می کند و باعث می شود، مسیر شغلی ما تغییر کند.

برایان  تریسی می گوید :

( توسعه فردی  بر ای صرفه جویی در زمان فوق العاده است. هرچه مهارت های بیشتری یاد بگیرید و بهتر شوید، زمان کمتری  برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید. )

ما از این جمله می توانیم به این نتیجه گیری برسیم که، هر چقدر ما مهارت های جدید و مفیدی را آموزش ببینیم، زمان کمتری برای رسیدن به اهدافمان نیاز داریم.

دوره هوش کلامی

انواع مهارت های توسعه فردی

 

انواع مهارت های توسعه فردی

 • شناخت نیاز های خود برای رشد و توسعه : ما باید به خودشناسی برسیم و بدانیم چه چیزهایی برای یادگیری و شناخت لازم است.
 • تعیین ارزش های زندگی : هرکسی در زندگی خود ارزش و چارچوب هایی دارد که دیگران باید به آن ها احترام بگذارند.
 • برنامه ریزی منظم : باعث می شود شما زودتر به خواسته و اهداف خود برسید.
 • توجه به تغییر مسیر : در شرایط لازم است شما مسیر رشد و پیشرفت خود را در مسیر توسعه فردی تغییر دهید تا دچار اشتباه نشوید.
 • تلاش برای بهبود در ابعاد مختلف : چند بعدی بودن  یکی از مصادیق توسعه فردی است.
 • یادگیری مهارت های جدید و کارآمد : یادیگیری مهارت های جدید و کارآمد باعث انگیزه در مسیر توسعه فردی می شود.
 • کشف افراد جدید : افراد و دوستان جدید، می توانند در مسیر رشد به ما کمک کنند و مانند حامی باشند.
 • خودآگاهی و تلاش برای شناخت خود : ما با خودآگاهی می توانیم تصمیمات بهتر و دقیق تری بگیریم.
 • ورزش و توجه به زیبایی و سلامتی : بدن مایکی از موهبت های الهی است. سلامت بدن و ورزش کردن، به ما برای رسیدن به هدف کمک های فراوانی می کند.
 • ایجاد عادت های جدید و تازه : ما باید در همه حال، عادت های جدید و تازه را به زندگی خود راه دهیم و سعی کنیم، عادت های بد را از زندگی خود حذف کنیم.
 • خروج از منطقه امن : برای توسعه فردی، یکی از مهم ترین عامل، خروج از منطقه امن است. در منطقه امن هر کس، همه چیز در آرامش و سکوت است ولی این آرامش یعنی بی خبری .

سخنور کیست؟

چطور می توان مهارت های فردی خود را توسعه داد؟

 

چطور می توان مهارت های فردی خود را توسعه داد؟چطور می توان مهارت های فردی خود را توسعه داد؟

شما با یادگیری مهارت های جدید و آموزش، می توانید مهارت های فردی خود را  توسعه بدهید. این مهارت ها باعث تغییر در زندگی  و مشخص شدن هدف و راه رشد ما می شوند.

 • ابتدا مشخص کنید به کدام یک از مهارت های فردی نیاز دارید؟

برای توسعه فردی، در ابتدا باید مشخص کنید که کدام مهارت ها برای شما لازم و شما به آن ها نیاز دارید. ابتدا باید اهداف خودرا مشخص کنید و راه رسیدن به آن را دقیق و منظم برنامه ریزی کنید.

 • با خودمان مهربان باشیم

یک نویسنده آمریکایی می گوید : ما محصول گذشته هایمان هستیم، اما مجبور نیستیم  زندانی گذشته ها باشیم. امروزه بسیاری افراد با خوشان مهربان نیستند و با یک اشتباه کوچک، خودشان را سرکوب

می کنند. ما با خودشناسی می توانیم در موقعیت های سخت زندگی، خودمان را تسکین بدهیم.

انجام مدیتیشن می تواند استرس شما را تا حد زیادی کاهش بد هد.

 • ذهنیت رشد و پیشرفت خود را افزایش بدهید.

ترس های ما و نبود شهامت، باعث می شود ما برای اهدافمان نجنگیم. ما باید ذهنیت رشد  و رسیدن به پیشرفت را در خود باور و تقویت کنیم.

 • توسعه تاب آوری

تاب آوری یکی از ویژگی های بسیار مهم در  در مسیر توسعه فردی است. در این دنیا پیچ و خم های مختلفی وجود دارد که ما باید در برابر آن ها تاب آوری داشته باشیم. تاب آوری  در مواجه با سختی  ها، امکان رشد و پیشرفت را به ما می دهد.

 • برای خودتان ارزش های شخصی تعیین کنیم

اگر ما ارزش های مشخص و ثابتی در زندگی نداشته باشیم، معلوم نیست به چه سمت و سویی حرکت کنیم و از مسیرمان منحرف می شویم. با داشتن ارزش های مشخص، رسیدن هدف ها  برای ما معنا پیدا می کند.

 • برای رسیدن به مهارت های توسعه فردی باید برنامه ریزی داشته باشیم

برای یادگیری آموزش های جدید، باید برنامه ریزی داشته باشیم. با داشتن برنامه ریزی ما می دانیم که چطور، چگونه، چرا و چه موقع به سمت اهدافمان حرکت می کنیم.

 • تغییرات در مسیر توسعه فردی را زیر نظر بگیریم

به طور مداوم و پیوسته برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید  و  مسیر را پیگیری  و رصد کنید. رصد و کنترل مسیر باعث می شود شما از مسیر رشد خارج نشوید.

تاثر نوشیدن آب در سخنرانی

 • توسعه فردی را در زمینه های مختلف تجربه کنید

هر چه شما مهارت های جدید و  بیشتری را یاد بگیرید، فرصت های  بهتر و ویژه تری در زندگی پیدا می کند.  هیچوقت  برای تبدیل شدن به کسی که می توانستیم دیر نیست.

 • مهارت های جدید و تازه یاد بگیریم

در هر لحظه و در حال باید مهارت های جدید و تازه ای را یاد بگیریم. یادگیری مهارت های جدید و تازه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس ما در زندگی می شود.

 • در هر لحظه انگیزه داشته باشیم

داشتن انگیزه و اراده فولادین باعث می شود ما در مسیر رسیدن به هدف، تاب بیاوریم و تسلیم شکست ها نشویم. برای مثال  گرفتن هدایای کوچک برای خودمان می تواند انگیزه کافی برای کار کردن را به ما بدهد.

موارد زیادی برای افزایش مهارت های توسعه فردی وجود دارد که ما تعداد محدودی از آن ها را برای شما آورده ایم. برای اینکه به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شویم، باید در هر لحظه و در همه حال در حال یادگیری مهارت های جدید و مفید باشیم.

گاهی اوقات یادمان می رود که چه توانمندی هایی داریم و چه کار هایی از دستمان بر می آید. شما برای تبدیل شدن به نسخه بهتری از خودتان، باید روی توانمندی هایی که دارید، سرمایه گذاری کنید.

دوره های آنلاین ( توسعه فردی)

 

 

دوره های آنلاین

دوره های آنلاین سایت ما که توسط خانم دکتر مریم مبارکی تدریس می شود، دوره هایی ویژه در زمینه توسعه و رشد فردی می باشد. امروزه صنعت آموزش و بهبود مهارت های فردی این قابلیت را پیدا کرده که از دوره های آنلاین و گروهی که در نتیجه هزینه های کمتری دارد برای طرفدارانش بهره بگیرد.

یکی از دوره های جامع و کامل سایت ما، ( دوره ثروت سازی با کلام می باشد )  این دوره، دوره ای است که می تواند زندگی شما را متحول کند. این دوره تنها روی مهارت های کلامی و غیر کلامی شما کار نمی کند، بلکه روی مهارت هایی مانند خودشناسی، عزت نفس و اعتماد به نفس را به شما آموزش می دهد.

تقویت صدا در فن بیان

بهترین دوره های توسعه فردی

 

دوره های زیادی در سایت ما وجود دارد که جزو مهارت های مفید و ارزشمند بر ای توسعه های فردی است. تمامی این دوره ها توسط مدرس مریم مبارکی تدریس شده است.

 • دوره آموزشی اتیکت و آداب معاشرت
 • اعتماد به نفس
 • اعتماد به نفس صحبت در جمع
 • الویت
 • تکنیک های جذابیت کلامی
 • ثروت سازی با کلام
 • دوره موفقیت کلامی
  زبان بدن قدرتمند و موثر
 • ساختار استاندارد محتوا
 • محصول صوتی شخصیت شناسی MBTI
 • مینی دوره جادوی جذابیت
 • نقشه ذهنی در سخنرانی
 • هوش کلامی

دوره فن بیان

 

دوره فن بیان

یکی از جامع ترین دوره های سایت ما برای توسعه فردی، دوره فن بیان یا همان ثروت سازی با کلام است. ثروت سازی با کلام به شما کمک می کند تا روی کلام خودتان، سرمایه گذاری کنید و با کلامتان، روی  دیگران تاثیر بگذارید.

این دوره بیش از 1000 دقیقه آموزش های ویدیویی به همراه صوت جلسات و به اضافه پی دی اف اسلاید ها است. در این دوره شما با مباحثی مانند طرز فکر، شهامت و رفع خجولی، تمرین های صدا سازی، ساختار استاندارد محتوا، تکنیک های جذابیت کلامی، نقشه ذهنی در سخنرانی، زبان بدن قدرتمند و موثر، هوش کلامی، اعتماد به نفس و عزت نفس و اتیکت و آداب معاشرت تدریس می شود.

اسم این دوره شاید فن بیان و ثروت سازی با کلام باشد ولی شاید براتون جالب باشد که در این دوره، موضوعات جالبی مانند اعتماد به نفس تدریس می شود.

 سرفصل های دوره ثروت سازی با کلام

 

 • هوش کلامی

هاروارد گارنر اینگونه گفته است که، هوش کلامی  و انواع دیگر  هوش ها ، مانند عضلات بدن هستند که با تمرین کردن و یادگیری می توانیم پرورش و رشدشان دهیم. در این دوره هوش کلامی شما، به شدت تقویت می شود رابطه زبان بدن و فن بیان .

 • زبان بدن

مدرس مربم مبارکی  تکنیک های طلایی و ارزشمندی را برای زبان ارائه می دهد تا شما با زبان بدن به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید. زبان بدن به مجوعه رفتار هایی می گویند که ما  بدون صحبت کردن، قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با افراد هستیم.

ارتباط چشمی

 • تمرین های صداسازی

در این دوره تمامی تمرینات صداسازی به شما آموزش داده می شود. هنگام حرف زدن برای همه ما پیش آمده است که سوتی بدهیم یا تپق بزنیم. تپق زدن باعث می شود، اعتبار و اثر بخشی کلام ما کاهش پیدا کند.

 • ترس از سخنرانی

یکی از شایع ترین ترس ها برای افراد، ترس از سخنرانی است. ترس ازسخنرانی یک ترس شایع برای تمامی افراد است. اگ شما به یک فرد بگویید بین مرگ و سخنرانی در جمع کدامیک را ترجیح می دهید، احتمالا مرگ را به سخنرانی ترجیح می دهد. در دوره فن بیان به شما آموزش داده می شود تا ترس خود را مدیریت کنید و بتوانید یک سخنرانی حرفه ای و بدون نقص داشته باشید.

 • نقشه ذهنی ( توسعه فردی)

در این دوره نقشه ذهنی و مایندمپ به شما آموزش داده می شود. نقشه ذهنی نموداری  درختی است که شما با استفاده از آن می توانید بدون حفظ محتوای سخنرانی، آن را ارائه دهید.

 • اعتماد به نفس و عزت نفس

یک سخنران حرفه ای باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، تا اثر گذاری کلامش دو برابر شود. کلاس های آنلاین عزت نفس، به شما کمک می کند تا با احساس ارزشمندی و خود دوستی دوره را شروع کنید.

  دوره شخصیت شناسی MBTI

 

دوره شخصیت شناسی MBTI

این دوره یکی از مهارت های مفید و ارزشمند برای توسعه فردی است. با شناختن شخصیت خودتان و دیگران، رفتار های بهتر و مدیریت شده ای با دیگران و خودتان دارید.

دوره شخصیت شناسی بصورت پادکست برای شما آماده شده است.

در این محصول 90 دقیقه ای با صدای خانم مریم مبارکی، با مقدمات شخصیت شناسی MBTI و ترجیات روانی :

( درون گرایی _ برون گرایی )

( حسی _ شهودی )

( ساختارگرا _ احساسی )

( منطقی _ احساسی )

آشنا می شویم؛ که اعتماد به نفس ما افزایش پیدا می کند. پس هیچگونه تردیدی نکنید و با ثبت نام در این دوره، روی خودتان سرمایه گذاری کنید و مهارت های جدیدی را یاد بگیرید.

بیش از  5/3 میلیون نفر در 5 سال گذشته  در سراسر دنیا به ویژه ایلات متحده، تست MBTI را انجام داده اند. اکثر تست های مرسوم به MBTI در سایت های ایرانی شما را به اشتباه خواهند انداخت.

خانم مریم مبارکی کل ترجیحات 4 گانه را تعیین و تدریس می کنند که شما با کمترین خطای ممکن، شخصیت خود را کشف خواهید کرد.

تفاوت بین اعتماد به نفس و خود شیفتگی

دوره اعتماد به نفس

 

یکی از دوره هایی که جزو مهارت های اساسی و لازم شما برای توسعه فردی شما است، دوره اعتماد به نفس است. در این دوره ارزشمند، شما  باور های اشتباه و غلط گذشته خود را کنار می گذارید، یک زندگی  بدون ترس را تجربه می کنید، به توانمندی های خود ایمان می آورید و در مسیر موفقیت پیش می روید.

 • در این دوره چه مطالبی ارائه می شود؟

تا حالا برایتان پیش آمده است که نتونی به شریک عاطفیت و همکارت، حرفات رو با اعتماد به نفس بزنی؟ به کسی که دوسش داری نتونی ابراز علاقه کنی؟ نتونستی به در خواست های دیگران، نه بگی؟ این اتفاقات به دلیل نبود اعتماد به نفس به وجود می آید.

ما هر روز مورد حمله آدم ها، اتفاقات و عواملی قرار می گیریم که عزت نفس  و اعتماد به نفس ما را نشانه گرفته است. پس لازم است برای چنین مهارت هایی که به توسعه فردی ما کمک می کند، برنامه ای داشته باشیم تا با کمک تکنیک ها و مهارت های لازم، اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم.

در دوره اعتماد به نفس صفر تا صد این مهارت را یا می گیرید.

دوره الویت

 

دوره الویت

دوره الویت به شما کمک می کند مه یک شخصیت قدرتمند و کاریزماتیک داشته باشید و با ترفند ها و تکنیک های کاربردی، الویت اول شریک عاطفی خودتان باشید.

مهارت هایی که بعد از دیدن این دوره بدست می آورید :

 • اعتماد به نفس
 • زبان بدن جذاب
 • تکنیک های جذابیت کلامی
 • رفتار های قدرتمند
 • مراحل توسعه فردی

مدرس دوره های توسعه فردی

خانم دکتر مریم مبارکی، مربی  و مدرس توسعه فردی و مهارت های ارتباطی، به شما کمک می کنم که با بدست آوردن اعتماد به نفس، مهارت های کلامی و غیرکلامی، در زندگی  و شغلتون، به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید.

شما با شرکت کردن در این دوره می توانید به یک فرد تاثیرگذار و کاریزماتیک تبدیل شوید.

b2n

yun

Individual development

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *